Ifjú Szívek Alapítvány

Ifjú Szívek Alapítvány

Az Ady Endre Általános Iskola tanárai, szülõi munkaközössége és baráti köre, közülük is név szerint Poppé Györgyné, Nagy Sándorné, Lakos Péterné és Kozma Imréné 1994. szeptember 1-jén létrehozta az Ifjú Szívek Alapítványt azzal a céllal, hogy az iskola hátrányos helyzetû tanulóit támogassa, az idegen nyelvi táborok megszervezéséhez, az iskolai kirándulások lebonyolításához segítséget nyújtson, valamint a tehetséges gyerekek jutalmazását biztosítsa. Nevelõink önzetlen hozzáállását bizonyítja, hogy az alapító okirat felnõtt jutalmazását, díjazását nem engedi meg.

 
Az alapítványkuratóriumának társelnökei: Gazdikné Kasa Csilla és Csinosné Tóvizi Ágnes (korábban: Jónás Bertalanné)
A gazdasági ügyintézõ: Botlikné Gazsó Mária (korábban: Gáspárné Szabó Rozália)

Az alapítvány nyitott, politikai pártoktól független. Az alapítványt évrõl évre egyre többen támogatják. Rendszeres támogatóink az iskolánkban sportfoglalkozásokat tartó egyesületek, helyi vállalkozók. 1998 óta jogosult az alapítvány az 1%-os adófelajánlásra. A szülõk évrõl évre segítenek abban, hogy a felajánlásukkal az alapító okiratban foglaltakat megvalósíthassuk. Az 1%-os felajánlások összege:

1998-ban    125.769,- Ft
1999-ben    237.694,- Ft
2000-ben    297.769,- Ft
2001-ben    469.937,- Ft
2002-ben    513.838,- Ft
2003-ben    824.100,- Ft
2004-ben    629.214,- Ft
2005-ben    523.673,- Ft
2006-ban 1.072.000,- Ft
2007-ben 1.079.000,- Ft 
2008-ban 1.288.000,- Ft

2009-ben 1.045.183,- Ft volt.

Az alapítvány pályázatokkal is igyekszik gyarapítani a gyáli OTP-ben vezetett számláját. 2003-ban 200.000,- Ft-ot, 2005-ben 150.000,- Ft-ot,  2006-ban 150.000,- Ft-ot, 2008-ban 120.000,- Ft-otnyertünk a Pest Megyei Közgyûlés által kiírt pályázatokon. Az Apáczai Kiadó szakmai továbbképzési programok bonyolításáért cserébe szintén támogatja alapítványunkat.

 
2003-ban az iskola közös kirándulásra vitte 510 fõnyi tanulóját Visegrádra bérelt autóbuszokkal. Az alapítvány 200.000,- Ft-tal járult hozzá az útiköltséghez.
Évek óta iskolánk rendezi a városi idegen nyelvi vers- és prózamondó versenyt, valamint a városi szavalóversenyt. Az alapítvány biztosítja a résztvevõ tanulók vendéglátását és díjazását.

Az emelt szintû angol- és német nyelvoktatásban résztvevõ 7-8. osztályos tanulóink 80%-a sikeres alapfokú, illetve a kiemelkedõk középfokú nyelvvizsgát tesznek. A PITMAN és a Goethe Intézet nyelvvizsgadíjainak 50%-át az alapítvány biztosítja a tanulóinknak.
1999 óta hagyomány már, hogy külföldi nyelvi tábort szervez az iskola az ausztriai Murauba. A hátrányos helyzetû tanulókat az alapítvány támogatja, hogy õk is részesülhessenek a nyelvgyakorlásnak, szórakozásnak eme formájában.

Rendszeres a tanulók részvétele a tantárgyi megyei, körzeti és levelezõ versenyeken. A nevezési díjak sajnos évrõl évre emelkednek, így sok tanulónak szüksége van az alapítvány anyagi támogatására is.

Az egészséges fejlõdést segíti a rendszeres úszásoktatás és a 4. osztályosoknál a hagyománnyá vált egyhetes erdei iskola. Az alapítvány rendszeresen támogatja az úszásoktatást, ugyanis egyre több azon tanulók száma, akik anyagi okok miatt kimaradnának e nagyon fontos testi fejlesztésbõl. Az erdei iskola szervezésénél is a hátrányos helyzetû gyerekek minden évben támogatásra szorulnak.

A legfõbb segítséget az alapítvány az olvasóvá neveléshez nyújtja jutalomkönyvek formájában. Évek óta az alsó tagozatban a “Hónap története”, a felsõ tagozatban a “Hónap könyve”feladatait oldják meg egyre többen a tanulók közül. Jutalmuk minden alkalommal egy-egy értékes könyv, amit a szülõk is szívesen fogadnak.

 
Év végi hagyomány iskolánkban, hogy nemcsak a tanulmányi eredményben kiemelkedõ tanulók kapnak jutalomkönyvet. A közösségi, a napközis munkában részvevõket, a sportban egész évben aktívan tevékenykedõket is jutalmazzuk. Így szinte minden tanuló érezheti, hogy õ fontos értékeket teljesít a tanév folyamán.

Újságíró szakkörünk és iskolaújságunk évek óta az élvonalban van, rendszeres kapcsolatot tartunk a Diákújságírók Országos Egyesületével (DUE), részt veszünk rendezvényein. A kis újságírók is boldogan fogadják munkájukért a jutalomkönyveket.
Iskolánk 2003-ban 30 éves emlékezetes jubileumi ünnepséget rendezett, melynek költségeihez az alapítvány is hozzájárult. A színvonalas oktató munka segítéséhez audiovizuális eszközöket vásároltunk.

 
Úgy gondoljuk, hogy az Ifjú Szívek Alapítvány 11 éves tevékenységével bebizonyította létének szükségességét. Az iskola tanulóinak segítése sohasem lehet egy befejezett tevékenység. Így a további mûködésére nagy szükség van. Az egész tantestület lelkesen végzi pedagógiai munkáját, és az alapítvány a jövõben is szeretné segíteni õket úgy, hogy a tanulókat anyagilag támogatja, illetve jutalmazza.

Az iskola logójával ellátott pólók nagy sikert arattak a tanulók és a szülõk körében is. A bevételbõl az Ady szobor felállításához járultunk hozzá.

Adószámunk: 18665855-1-13
Számlaszámunk: OTP Bank 11742300-20006936

 

Az alapítvány gazdálkodása 2008-ban:
 

  Bevételek:  
  SZJA 1%-a
849.000,- Ft
  Dinasztia Kiadó támogatása
67.000,- Ft
  Postai és egyébbefizetések
212.000,- Ft
  Polgármesteri Hivatal
Pályázaton nyertünk
40.000,- Ft
120.000,- Ft
  Összesen:
1.288.000,- Ft

 

  Kiadások:  
  Különbözõ versenyek nevezési díja
19.000.- Ft
  Jutalomkönyvek
521.000,- Ft
  Táborok, erdei iskola, uszoda támogatása
228.000,- Ft
 
Rendezvények segítése (iskolai és városi versenyek)
  236.000,- Ft
  Úszásoktatás támogatása
151.000,-  Ft
  Nyelvvizsgák támogatása
56.000,- Ft
  Közmûvelõdési díj
20.000,- Ft
  Összesen: 1.231.000,-Ft